KategorijosAtstovaujami prekės ženklai

Vyndarys Château de Saint-Martin ir jo šimtmečių istorija

Išskirtinės istorijos ir architektūrinio paveldo vyndarys Château de Saint-Martin turi kuo didžiuotis: teritorijoje plytintys vynuogynai, istorinė galų-romėnų laikų vila, XII amžiaus požeminis rūsys, XVIII amžiaus pilis bei išskirtinėmis skonio savybėmis, ilgaamžiškumu ir istorija pasižymintys „Cru Classé” vynai. 

Iš kartos į kartą – iš moters moteriai

 

Vynuogyno istorija išties unikali – dar I amžiuje prieš Kristų vynuogių auginimo pradininkai Galijoje (romėnai) įkūrė vieną pirmųjų vynuogių auginimo dvarų Prancūzijoje, kuris vėliau buvo išaugintas į vynuogyną su čia pat įkurdintu ir šiomis dienomis tebenaudojamu vyno rūsiu. Ypatingas aspektas yra tai, kad nuo 1740 m. turtas priklausė tai pačiai šeimai ir buvo perduodamas iš kartos į kartą – iš moters moteriai. Vienintelis Château de Saint-Martin vadovas vyras buvo Edme de Rohan-Chabot – gerai žinomas vyno pasaulio atstovas. Dabar vyninei vadovauja jo anūkė, siekianti per savo gamybos vynus pasidalinti turtinga vyninės istorine praeitimi.

Tvari vynininkystė

 

Château de Saint-Martin laikosi tvirto agrarinės aplinkosaugos požiūrio, tad yra įsipareigojusi išlaikyti ir kurti dirvožemio biologinę įvairovę, vystyti mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančią ekonomiką ir laikytis kitų tvarios vynininkystės principų. 

Iš 50-ies vynuogyno hektarų 130 metrų aukštyje, maždaug 40-yje auginami vynmedžiai, o 10 hektarų yra „dirbami“ (vyksta pūdymo, sėjomainos bei atsodinimo procesai). Čia dūzgia nesuskaičiuojama galybė vabzdžių, miškingose ir kitose žalumos pilnose vyninės vietovėse laisvai ganosi įvairių rūšių laukiniai gyvūnai. Susirgus vynmedžiui, taikomi natūralūs gydymo metodai, kaip, pvz., gydymas eteriniais aliejais, jie tręšiami arklių mėšlu. Laisvoje teritorijoje besiganančios avys tapo puikiomis žolės pjovėjomis ir tręšėjomis – visa tai vystoma siekiant išsaugoti natūralumą bei biologinę įvairovę. 

Siekiant išlaikyti šviežumą, vynuogių skynimas vyksta naktį – apie trečią valandą nakties, esant optimalioms temperatūroms sąlygoms – taip išlaikomas vynuogių aromatinis potencialas ir sumažinamos energijos sąnaudos. Turtingas ir unikalus dirvožemis leidžia nepažeisti tapatybės bei vyninės gamybos autentiškumo.